Levné umělé vánoční stromečky a ozdoby

Výhody a nevýhody umělého vánočního stromečku

Vánoční svátky nám pomalu klepou na dveře a vy uvažujete nad otázkou jaký stromeček si letos pořídíte? Je lepší živý, nebo umělý vánoční stromek?

Určitě mi dáte za pravdu, že nezapomenutelnou atmosféru Vánoc dokonale doladí správně zvolený vánoční stromeček. Máme pro vás pár rad, jak se správně rozhodnout a zda dát tyto Vánoce přednost umělému stromečku a nechat živé stromky zdobit les, nebo si přinést kousek lesa domů.

Výhody umělého stromečku

Umělý vánoční stromeček má mnoho výhod nejen pro každou správnou hospodyňku. Mezi hlavní výhody umělého stromečku patří, že z něj neopadává žádné jehličí na podlahu, či se dokonce nezamotává do vašeho právě vysátého koberce. Každé ženě tento stromeček ušetří hodiny práce, které místo úklidu může věnovat dětem a zaslouženému vánočnímu odpočinku.

Další značnou výhodou je dlouhodobá použitelnost. Živý vánoční stromeček po vánočních svátcích odneseme a necháme pomalu umírat u popelnice – zdobil nám pouze jedny Vánoce a tím jeho služba skončila. Z umělého vánočního stromečku se můžeme dlouhá léta radovat a zkrášlovat si jim domácnost v čase vánočním.

Za zmínku stojí také to, že součástí umělého stromečku je i stojan, který stromečku přesně padne, a proto ho nemusíme pracně vytvářet a vyvažovat stabilitu živého stromečku.

Důležitou výhodou je také hustý vzhled a rovnoměrné rozložení větví, které umožňuje dokonalé zdobení stromečku vánočními ozdobami.

Umělý stromeček vám zaručí, že se náhle neobjeví různý hmyz a pavoučci, kteří rádi sídlí ve větvích živých stromečků a pak se krmí na koříncích našich dlouho pěstovaných kytiček.

Nevýhody umělého stromečku

Jednoznačnou nevýhodou, která se mnohým vybaví je to, že umělý stromeček prostě nevoní lesem a dřevem. Vánoční vůně jsou nezbytné pro dotvoření dokonalé vánoční atmosféry. Naštěstí v současné době existuje na trhu značné množství difuzérů, olejíčků a vonných svíček s vůní lesů, jehličí či borovice. S nimi nádherně provoníte celý domov a doladíte příjemnou atmosféru Vánoc a možná i oblafnete rodinku a známé.

Živý stromeček je nutné obměňovat každý rok, teda pokud nejste fanoušci rustikálních hnědých halůzek, a tak máte jistotu, že nikdy nebude vypadat stejně a pokaždé můžete vybrat jiný druh stromečku. Nevýhoda umělého stromečku je tedy ta, že pokud si nekoupíte každý rok nový, bude vypadat stále stejně. Ovšem pokud jste si koupili kvalitní stromeček, máte jistotu, že bude stále tak krásný a přesně podle vašich představ. Změny můžete docílit s originálními vánočními ozdobami, změnou barevného ladění, či jiným osvětlením.