Levné umělé vánoční stromečky a ozdoby

Jaké vánoční tradice děláme dodnes?

Vánoce jsou svátky klidu a pohody – tedy alespoň to tak ještě donedávna bylo. Většinou jsme během těchto vánočních svátků jenom ve stresu, protože nic nestíháme. Nestíháme nakupovat vánoční dárky, nestíháme péct cukroví nebo nestíháme zdobit stromeček. Naštěstí až odbije Štědrý den, všechen stres z nás opadne a my konečně docílíme trochu klidu, na který by se během Vánoc skutečně nemělo zapomínat. A zapomínat by se nemělo ani na vánoční tradice, které děláme dodnes. Víte, jaké to jsou? A děláte je taky nebo ne? Pokud nevíte, co která tradice znamená, přinášíme vám i vysvětlení. 

  • pouštění lodiček

Jistě znáte pouštění lodiček, tedy spíše pouštění skořápek ořechů ve vodě. Je to oblíbená aktivita hlavně malých dětí, které si napustí vanu a pouští si lodičky předtím, než přijde Ježíšek. Málokdo však ví, co taková lodička představuje. Pokud zůstane lodička u břehu, v příštím roce vás bohužel nečekají žádné změny, vše zůstane při starém, což není zas tak špatné. Pokud se potopí, bohužel i když se budete snažit zlepšit svou situaci, nepomůže to. Jestli se lodička dotkne jiné lodičky, čeká vás nové přátelství nebo nová láska. Pokud lodičky utvoří společně kruh, ve vašem vztahu nastane vzájemné soužití, úcta, tolerance. Pokud budete uprostřed ostatních, jste zranitelný, budete potřebovat pomoc.

  •  rozkrajování jablíček

Asi tou nejčastější tradicí, kterou dělá každá domácnost, je rozkrajování jablíček. Pokud se uprostřed rozkrojeného jablka objeví hvězdička, příští rok bude pro vás zdravý. Pokud se však objeví křížek, není to nic dobrého.

  • lití olova

Už jen málo domácností lije olovo, ale najdou se takové, které tuto tradici stále dělají. Hlavně děti ji milují, protože si při ní užijí kopec legrace. Tato tradice jinak funguje zcela prostě – roztavené olovo se nalije do nádoby se studenou vodou a z toho, co vznikne, se věští budoucnost.  

Vánoční tradice